Borac slavio protiv Sarajeva

Fudbaleri Borca ostvarili su vrijednu pobjedu u 11. kolu m:tel Premijer lige BiH, pošto su na Gradskom stadionu u Banjaluci u derbiju kola savladali Sarajevo (1:0).

Odlična fudbalska predstava na Gradskom stadionu koju je odlučio, a ko drugi, nego Stojan Vranješ. Igrao se 47. minut, kada je nakon centaršuta Zakarića, kapiten Banjalučana u svom stilu, glavom matirao Dizdraevića, ispostaviće se na kraju, za velika tri boda. To je kapitenu Borca već sedmi gol u sezoni, a zanimljivo da i Goran Zakarić ima sedam asistencija, i baš ovaj dvojac čini ubojiti tandem "crveno-plavog" tima.

Igrao je Borac dobro tokom svih 90 minuta, u prvom poluvremenu samo je Grčki napadač Panajotis Moraitis pokušao sedam puta, od toga ona prilika u 45. minutu bila je najbolja, ali pogotka nije bilo.

Sarajevo je najbliže bilo izjednačenju u 63. minutu, ali udarac Pidre odlično je zaustavio Pavlović.

Ovim trijumfom Borac je peti na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i Sloboda na četvrtoj poziciji, a Sarajevo je ostalo na trećem mjestu sa 17 bodova.

Treba napomenuti da Borac ima i meč manje na svom kontu.

U prve dvije utakmice ovog kola Rudar Prijedor je savladao Radnik (2:0), dok je Tuzla siti bio bolji od Veleža (2:1).