Polet iz Broda odigrao neriješeno protiv Brda iz Hambarine

Utakmice 14. kola Druge lige Republike Srpske u fudbalu, grupa Zapad, odigrane su danas. Domaći OFK Polet 1926 na gradskom stadionu u Brodu ugostio je ekipu FK Brdo iz Hambarine.

Teške noge fudbalera obje ekipe nakon zimske pauze nisu donijele mnoštvo lijepog fudbala. Igralo se čvrsto s obje strane. Sretniji da prvi postignu pogodak bili su fudbaleri gostujućeg tima, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1 za FK Brdo.

Pauza i konsolidacija u redovima prvotimaca Poleta donijela je bolju i bržu igru. Domaćin se trgnuo i mnogo boljom igrom došao do pogotka i izjednačenja. Gol za domaćina postigao je Srđan Đukanović.

Nakon izjednačenja pritisak domaćina na goste iz Hambarine bio je konstantan i pogodak je visio u vazduhu. Međutim dva promašena “zicera” nisu donijela promjenu rezultata, pa je utakmica završena neriješenim rezultatom 1:1.

Utakmica u Brodu počela je minutom ćutanja i odavanjem počasti nedavno preminulom Draganu Jandriću koji je u ovom klubu bio predsjednik Upravnog odbora.